• Kirazlı Mahallesi 1201. Sokak No: 6/B Bağcılar-İstanbul
  • +90 552 288 3083

Kirazlı Mahallesi 1201. Sokak No: 6/B Bağcılar-İstanbul

+90 552 288 3083

Sağlık Turizmi

DÜNYADA SAĞLIK TURİZMİ SON 10 YILDA HIZLA GELİŞMİŞTİR. SADECE TIP TURİZMİ İÇİN SEYAHAT EDENLERİN SAYISI 10 MİLYONU AŞMIŞ VE YILLIK 100 MİLYAR USD’LİK BİR CİROYA ULAŞMIŞTIR. TERMAL TURİZM, MEDİKAL SPA, YAŞLI VE ENGELLİ TURİZMİNDE SEYAHAT EDENLERİN SAYISI VE BU ALANDA DÖNEN CİRO TAM OLARAK BİLİNMEMEKLE BİRLİKTE MEDİKAL TURİZMDEKİNDEN ÇOK DAHA ÜST SIRALARDA OLDUĞU ÖNGÖRÜLMEKTEDİR.

Turizm sektörünün çeşitlendirilmesi ve 12 aya yayılması Türkiye gibi turizm ülkelerinde bir zorunluluktur. Turizm sektörü 12 aya yayılma ve istihdam yaratma hususunda çok önemli bir hizmet sektörüdür. Sağlık turizmi ise ticari bir konu olup ülkelerin ekonomisinde çok önemli bir yer almaktadır. Dünyada uluslararası hasta sayısı bakımından sırasıyla ilk 5 ülke; ABD, Almanya, Tayland, Hindistan ve Türkiye’dir.

Meci Corpa Genel Müdür – Saffet Küçük

Ülkemizde 48 adet JCI tarafından akredite edilmiş, uluslararası standartlarda hizmet veren sağlık kuruluşumuz vardır. Türkiye’de özel hastanelerin yanı sıra üniversite ve kamu hastanelerinde de sağlık turizmi altyapısını güçlendirmek için çeşitli çalışmalar başlamıştır. Bu çerçevede Şehir Hastaneleri’nin inşaatı başlamıştır.

Sağlıklı yaşam sunan her türlü turizm sağlık turizmi kabul etmek gerekmekle birlikte sağlık turizmi 3 ana başlıkta değerlendirilmektedir.

1.Tıp Turizmi (Hastanelerde tedavi ve ameliyat vb. işlemler)

2.Termal Turizm (Termal Tesislerde rehabilitasyon ve dinlenme vb. hizmetler)

3.Yaşlı ve Engelli Turizmi ( Geriatrik tedavi merkezi veya yaylalar da sosyal aktivitelerle birlikte uzun süreli konaklamalar)

SAĞLIK TURİZMİNİN TEMEL SEBEPLERİ:

1.Ülkesinde yüksek teknolojili sağlık hizmetleri ve profesyonel insan kaynaklarının azlığı veya yokluğu,

2.Tedaviyle birlikte tatil yapma arzusu,

3.Sağılık hizmetlerinin kendi ülkelerinde pahalı olması,

4.Çok daha kaliteli sağlık hizmeti almak istenmesi,

5.Kendi ülkesinde herhangi bir sebepten dolayı ameliyatının bilinmesini, istenmemesi (Estetik Cerrahisi, İnfertilite tedavisi vb.)

6.Ülkesinde iklim ve coğrafi olarak tatil için kısıtlı imkân olduğu durumlarda yapılan turizm hareketliliği (ormanlık, yaylalar, tarihi ve kültürel zenginliği olan ülkelere gidiş),çoğunlukla termal tesisin ve Termal Turizm imkanlarının çok olduğu bir ülkede tatil yapma talebi.

7.Kronik hastaların, yaşlıların ve engellilerin başka ortamlara gitme ve tedavi olma isteklerinin oluşması,

8.Uyuşturucu ve farklı bağımlılıkları olan kişilerin farklı veya daha uygun ortamlarda olma istekleri,

9.Kişinin hayata tutunma ve yaşam isteği.

Sonuç olarak sağlık turizmi çok çeşitli olup birçok sebebi de içinde barındırmaktadır. Temel sebep daha iyi imkânlar da farklı bir ülkede sağlığını tekrar elde etmek için yapılan turizm çeşidi olup hızla yükselen bir sektördür.

MEDİCORPA; Türkiye’ de 10 yıldır Sağlık Turizmi sektöründe olan Saffet KÜÇÜK ile Uzun yıllar çeşitli kurumlarda yöneticilik yapan Volkan DALKILIÇ tarafından İstanbul’da kurulmuştur. MEDİCORPA, Anlaşmalı olduğu A+ hastaneler ve 5 Yıldızlı oteller ile Estetik ve Plastik Cerrahi, Kardiyoloji, Ortopedi, Organ Nakli, Boy Uzatma ve diğer tüm branşlar da yurtdışı ve ülkemizdeki hastalara hizmet vermektedir.

Geçmişten gelen bilgi, tecrübe ve birçok ülkede acentesi olması sebebiyle çok hızlı bir yükseliş ivmesi kazanarak ülkemize döviz girmesine katkıda bulunmaktadır. MEDİCORPA’nın Azerbaycan/Bakü, Almanya/Dortmund-Köln-Duisburg, Hollanda/Roermond, İsveç/Stokholm, Çekya/Prag, Avustralya/Melbourne, Bulgaristan/Sofya, Gana/Accra, Kosova/Priştine, İspanya/Barcelona gibi ülkelerde temsilci ve ofisleri bulunmaktadır.

MEDİCORPA’nın açılış yemeği Kuyumculuk sektörünün tanınan isimleri, siyasi parti temsilcileri, belediye yöneticileri, hastane ve otel yöneticileri, yurtiçi – yurtdışı acente sahipleri ve dostlarımızın katılımı ile yapılmıştır. Bizleri yalnız bırakmayan değerli misafirlerimize teşekkür ediyoruz.

Medi Corpa Sağlık Hizmetleri

Medi Corpa ayrıcalıklarından yararlanmak için randevu alabilirsiniz.

© 2024 Medi Corpa Sağlık Hizmetleri , Tüm Hakları Saklıdır.