Hastalar MediCorpa İnternet sitesi aracılığıyla, MediCorpa’nın hasta ilişkiler uzmanlarına telefonla ya da maille, Kendi ülkelerindeki MediCorpa temsilcileri/ ofisleri aracılığıyla ulaşabilirler.

Eğer hastalarımız operasyon planlama sürecinde gelmek isterse onlarla birlikte tedavi sürecini planlamak bizi mutlu edecektir. Ancak hastalarımız bize tüm tıbbi bilgilerini ve tetkik sonuçlarını gönderdiğinde alanında uzman doktorların hastaya özel tedavi planlarını hazırlayarak kendileriyle paylaşırız. Hastaya Eğer tedavi için birden fazla yöntem kullanımı söz konusu ise hasta ile temasa geçilerek hangi yöntemin seçileceğine hasta ile birlikte karar verilecektir diye devam edecek. Hastalar MediCorpa ile alanının en iyisi olan hekimlerin tıbbi değerlendirmelerine hızlı bir şekilde erişim sağlama imkanına sahip olurlar. Hastaların durumu 24 saat içinde değerlendirilerek hastaya dönüş sağlanır. Hastalar tedavi olabilecekleri tüm merkezler hakkındaki tüm bilgilere erişerek karşılaştırma yapabilirler. Hastalar tedavide kullanılacak tüm tıbbi teknolojiler hakkında bilgi sahibi olarak karşılaştırma yapabilirler. Hastalar tedavileri için tüm alternatif fiyat seçeneklerine ulaşarak karşılaştırma yapabilir, bütçeleri için en uygun seçeneği seçebilirler.

Uçak biletleri hastanın isteğine bağlı olarak MediCorpa ya da hasta tarafından alınır. Eğer hastanın sağlığı uçak yolculuğu için elverişli değilse, hastalar MediCorpa tarafından uçak ambulansla bulunduğu yerden alınır. Eğer hastaların tedavi öncesi ya da tedavi süresince otelde kalması gerekirse, kendi isteklerine bağlı olarak otel rezervasyonları MediCorpa tarafından yapılır. MediCorpa’ nın Türkiye’nin her yerinde hastanelere yakın lokasyonlarda bulunan anlaşmalı otelleri bulunmaktadır. Hastalar bütçesi doğrultusunda kalmak istediği otelleri alternatifler arasından seçebilirler Hastalar Türkiye’ye ulaştıklarında MediCorpa hasta temsilcisi tarafından havaalanında karşılanır kalacağı otel ya da hastaneye transferi sağlanır Hastaya tedavileri süresince kullanacakları bir telefon hattı verilir.

Tedaviler JCI sertifikalı yüksek tıbbi teknoloji ve alanının en iyisi doktorların bulunduğu hastanelerde yapılır. Tedavi günü hastaların hastaneye transferi otel ya da havaalanından MediCorpa tarafından yapılır. Hastalar, kendilerine eşlik eden ve hasta ile aynı dili konuşabilen MediCorpa asistanları sayesinde iletişim problemi yaşamazlar. MediCorpa 7/24 hastaların yanında yer alır. Tedavinin her aşaması MediCorpa doktorları tarafından takip edilir.

MediCorpa hastanın taburcu olduğu gün hastaneden ayrılışı için gerekli tüm organizasyonu yapar. Hastalar kontrol randevuları ve ameliyat sonrası bakım hakkında hastaneden ayrılmadan önce bilgilendirilir. Hastanın havaalanına transferi ücretsiz yapılır. Eğer hasta tarafından istenirse, ücreti hasta tarafından ödenen, turistik geziler MediCorpa tarafından organize edilir.

Hastalar ülkelerine döndükten sonra MediCorpa ile tedavi sonrası bakım için her zaman irtibata geçebilirler. MediCorpa’ nın ilgili ülkelerdeki ofislerinde bulunan doktorlar hastaların tedavi sonrası bakım sürecini takip ederler. Hastalığınızın tedavisi için hastane, tedavi seçenekleri ve fiyat alternatiflerini kendiniz araştırmak zorunda değilsiniz. MediCorpa tüm araştırmaları sizin için yapar ve tüm alternatifleri sizinle paylaşır. Hastaların tüm tedavi süreçleri MediCorpa ekibi ve MediCorpa doktorları tarafından takip edilir ve hastalar ile hasta yakınları düzenli olarak bilgilendirilir.